market basket flyer raynham mass

Contact An Agent

market basket flyer raynham mass Why pay $2.49 for 16 ounces of curds when you can purchase 32 ounces of the same brand for $3.00 or less?

21. Why pay $1.49 for a 15 ounce jar of brand-name kidney beans when you can purchase a practically identical size of the store brand for 79 pennies?

22. Why pay $2.19 for a 15 ounce jar of bean stew when you can make it without any preparation for a great deal less per serving?

23. Why pay $6.99 for brand-name hydrocortisone cream when you can purchase a similar size of the store brand for $3.04?

Why pay $4.99 for 15 ounces of canned espresso when you can purchase 35 ounces of the same brand for $6.99 when it goes discounted?

25. Why pay $2.19 for 25 ft. of aluminum foil when you can get marked down for 99 pennies?
Back in past times worth remembering customers could stroll into a general store and just purchase whatever took their extravagant without once pondering their wallets. I can recall my father returning home with twelve or more sacks of basic needs for under $100! Those times are a distant memory and in the event that you need to spare cash on basic needs today you will need to do some reasoning!